Społeczna odpowiedzialność biznesu (czyli modny w ostatnich latach 'CSR') to obszar działań, który kojarzy się z dużymi korporacjami. Tymczasem małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP) z powodzeniem mogą łączyć swoją działalność z zaspokajaniem potrzeb środowiska naturalnego.

Przykładem tego typu działań jest akcja, którą kilka razy w roku prowadzą firmy zajmujące się organizacją spływów kajakowych. Piotr Banasik, szef firmy liwiec.com, opowiada, że przynajmniej dwa razy w roku firmy kajakowe na własny koszt prowadzą akcję sprzątania rzeki Liwiec. Ilość zebranych śmieci jest bardzo duża, co wskazuje, jak wiele jeszcze jest do zrobienia w obszarze uświadamiania i edukacji osób korzystających z rzeki. Jednocześnie firmy kajakowe chętnie skorzystają ze wsparcia okolicznych gmin, np. w odbiorze zebranych odpadów.

Ostatnie z cyklu seminariów Liwieckiego Partnerstwa Naturowego odbyło się w Hotelu Krasnodębski, w Węgrowie.Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Centrum UNEP/GRID-Warszawa

Centrum UNEP/GRID-Warszawa
ul. Poznańska 21 lok. 29, 00-685 Warszawa
Tel: +48 22 8406664
Fax: +48 22 8516201
E-mail: grid@gridw.pl